Ботевци отбелязаха Деня на народните будители с творческа инициатива

По повод Деня на народните будители зрелостниците от Езиковата гимназия Мария-Анна Димитрова и Езхан Емин, заедно с десетокласниците Туана Юсуф, Фетие Емин, Мелиса Шевки, Матея Крумова и Ерсин Вели от същото училище, се включиха в инициатива, организирана от Туристическия информационен център. Младите творци имаха задачата да нарисуват портрет на патрона на своето училище – Христо Ботев. Работата по творбата продължи и след празничния ден – дванадесетокласниците отделиха време и в следващия понеделник, за да завършат своята картина с внимание и вдъхновение. „Будителството обича тишината“ – така описват мотивацията си участниците, за които делото е не толкова показност, колкото израз на личен пример, добротворчество и почит към духовното наследство. Макар това да не е първият им жест на доброта, учениците предпочитат да не афишират другите свои инициативи, защото вярват, че истинската промяна идва с дела, а не с думи. Готовата картина ще бъде поставена в класната им стая – като знак на уважение към делото на Христо Ботев и като ежедневен източник на вдъхновение за следващите им стъпки по пътя на знанието и родолюбието.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b2%d1%86%d0%b8-%d0%be%d1%82%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d1%8f%d0%b7%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8f-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5/