Осмокласници от ЕГ „Христо Ботев” се впуснаха в „Пътешествие в света на изкуството”

Ученици от осми клас на Езикова гимназия “Христо Ботев” – Кърджали взеха активно участие в образователна инициатива-викторина, организирана от Регионална библиотека „Никола Й. Вапцаров“. Темата на събитието – „Пътешествие в света на изкуството“, събра млади любители на културата и изкуството, които показаха знания, креативност и екипен дух.

Под ръководството на своя преподавател Ширин Хаджиева, учениците достойно представиха гимназията, като се включиха в състезанието, разделени на два отбора – „Палитра“ и „Звездите на Ван Гог“. Отборите се отличиха със задълбочени познания, оригинално мислене и изключително добро сътрудничество.

Състезателният формат включваше въпроси и визуални загадки, обхващащи различни сфери на изкуството – от живопис и музика до театър и архитектура. Атмосферата бе вдъхновяваща, а участниците показаха завидна културна осведоменост и любопитство към света на изкуството.

Събитието бе водено от представители на библиотеката – художничката Мая Мечева и Петя Русева, които с много вдъхновение и професионализъм създадоха неповторима атмосфера. Те превърнаха викторината в истинско културно пътешествие, обогатяващо знанията и духа на младите участници.

В знак на признание и за да се насърчи любовта им към книгите, всички участници бяха наградени с читателски карти за Регионалната библиотека – чудесен стимул за бъдещи литературни открития и активно четене.

Регионална библиотека – Кърджали изказва своята благодарност към всички ученици и техните преподаватели за активното участие и интереса към културата. Такива инициативи са ярко доказателство, че младите хора имат желание да откриват и преоткриват света чрез изкуството.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%be%d1%81%d0%bc%d0%be%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-%d0%be%d1%82-%d0%b5%d0%b3-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b2-%d1%81%d0%b5-%d0%b2/