Признание и висока оценка


Дългогодишният ръководител на първия ученически гвардейски отряд при ЕГ „Христо Ботев“ Димитър Кондиков е с награда за цялостен принос в издигане авторитета на Гимназията и община Кърджали

Високото признание за  ръководителя и хореограф на Първия ученически гвардейски отряд господин Димитър Кондиков е от Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България. На събитието присъстваха ръководството на КРИБ, кметовете на седемте общини от област Кърджали, представители на МОН, Регионалното управление по образованието, множество ръководители на фирми, държавни институции и синдикати.

На тържествена церемония, организирана под патронажа на президента на България госпожа Илияна Йотова, бяха връчени награди на социално отговорни партньори на работодатели от седемте общини на област Кърджали и на представители на различни институции, допринесли за издигане на авторитета на област Кърджали на национално и международно равнище.

По покана на доц. Д-р Фахри Идриз, председател на местната структура,  гвардейците от ЕГ „Христо Ботев“ изпълниха оригиналната танцова композиция със саби, а награда за изключителния принос към патриотичното възпитание на младите хора, за утвърждаването на авторитета на ЕГ „Христо Ботев“, град Кърджали и дългогодишната общественополезна дейност получи Димитър Кондиков. С пожелания за здраве и творческо дълголетие всички присъстващи аплодираха изпълнението на младежите и техния ръководител.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%b8-%d0%b2%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%b0/

В ЕГ „Христо Ботев“ изпратиха най-успешния випуск 2026 Шестима гимназисти получават най-престижното отличие „Национална диплома“ на Министерството на образованието и науката


При изключителна тържественост 156 зрелостници получиха дипломите си за завършено средно образование. На церемонията присъстваха и родители, за да споделят емоциите от най-важния ден за ботевци. Директорът на ЕГ „Христо Ботев“ госпожа Даниела Павлова сподели вълнението си от изключително високите резултати, постигнати на Държавните зрелостни изпити. Берин Шабан, Дамла Хасан, Александра Димитрова, Мария Димова, Атанас Митрев и Дефне Мустафа са носители на „Национална диплома“ за отличен успех (6.00) въз основа на отличните резултати от дипломите им за средно образование, положените държавни зрелостни изпити и постиженията им в международни и национални олимпиади, състезания и конкурси. Това е най-успешният випуск в историята на ЕГ „Христо Ботев“, а резултатите са плод на отдаденост, труд и талант.
Училището изпраща випуска с впечатляващите 41 пълни отлични оценки от Държавните зрелостни изпити и дипломите за средно образование. Тези резултати затвърждават позицията на гимназията като абсолютен лидер в региона и страната.
Класните ръководители на випуск 12. клас Снежана Христова, Нешка Мечтанова, Павлина Чавдарова, Мария Митрева, Надежда Карагьозова и Роман Христозов споделиха този вълнуващ момент, отправяйки своите благопожелания към гимназистите, за които училищният живот остава в спомените с думите: „На добър час, скъпи момичета и момчета от Випуск 2026! Покорявайте новите върхове със същия устрем и носете винаги със себе си спомените от прекараните незабравими пет години в Езиковата гимназия!“

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%b2-%d0%b5%d0%b3-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b2-%d0%b8%d0%b7%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d0%b9-%d1%83%d1%81%d0%bf/

Млади таланти от ЕГ „Христо Ботев“ участват на национални форуми по природни науки

Учениците от Езикова гимназия „Христо Ботев“ получиха своите грамоти за участие в престижния Национален ученически конкурс „Празник на химията – 2026“ и за пореден път доказаха, че с упорит труд, знания и любознателност могат достойно да се конкурират с най-добрите ученици от страната.

Повод за гордост е и участието на Мерве Ремзи и ЕджринМехмед от 9. Г клас в Националното състезание „Ключови компетентности по природни науки“, проведено в град Русе. Те бяха единствените участнички от област Кърджали и достойно представиха както ЕГ „Христо Ботев“, така и целия регион. Тяхното участие е признание за положения труд, сериозната подготовка и стремежа им към развитие в областта на природните науки.

Получените отличия и активното участие в национални инициативи са заслужено признание за постоянството и отдадеността на учениците. Успехите им са доказателство, че в ЕГ „Христо Ботев“ се обучават талантливи и мотивирани млади хора, които уверено следват пътя на науката, знанието и личностното развитие.

Поздравяваме всички участници за достойното представяне и им пожелаваме още много вдъхновение, смели идеи и бъдещи успехи. Гордеем се с техните постижения и вярваме, че те ще продължат да бъдат достойни посланици на Езикова гимназия „Христо Ботев“ и на област Кърджали на национално и международно ниво.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%bc%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8-%d0%be%d1%82-%d0%b5%d0%b3-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b2-%d1%83%d1%87/

Впечатляващ успех за учениците от ЕГ „Христо Ботев“ в състезанието „Стъпала на знанието“

За поредна година с отлични резултати за ботевци приключи националното състезание „Стъпала на знанието“ по български език и литература. Състезанието се провежда в три кръга и включва тестови задачи и писмени разработки, съобразени с възрастта на учениците.

Общо 12 са медалистите, като най-много са от випуск 9. и 10. клас. Своя сериозна заявка направиха и учениците от 8. клас. Достойно е представянето и на учениците от 11. и 12. клас, демонстрирайки отлична подготовка, постоянство и високо ниво на владеене на българския език. Освен тях, 23 ученици достигнаха до финалния етап на състезанието, което само по себе си е признание за техния труд и знания.

На официалната  церемония по награждаването директорът на Гимназията госпожа Даниела Павлова поздрави учениците и техните учители и заяви, че тези успехи са доказателство, че любовта към родния език и литературата, съчетана с упорита работа и подкрепата на учителите и семействата, водят до високи постижения.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d0%b2%d0%bf%d0%b5%d1%87%d0%b0%d1%82%d0%bb%d1%8f%d0%b2%d0%b0%d1%89-%d1%83%d1%81%d0%bf%d0%b5%d1%85-%d0%b7%d0%b0-%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d1%82-%d0%b5%d0%b3/

Тенисистите прославиха ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали

Грандиозен спортен успех! ЕГ „Христо Ботев“ е Републикански шампион по тенис на маса  при младежите, а бронзът е за отбора на девойките

Повод за гордост е поредният успех на ботевци, които доказват, че са победители не само в науката, но и в спорта. Селен Сезгин Мустафа от 10А клас, Сезен Сезгин Мустафа от 10А клас, Есел Орхан Ибрахим от 10Д клас, Инджи Кенан Али от 10Д клас, Ивайло Славов Караусев от 10Д клас, Окан Гюркан Джелил от 10Е клас, Айтунч Неджет Юсеин от 9Г клас и Илкер Кенан Али от 9Б клас са спортистите от звездния отбор по тенис на маса, който даде повод за много приятни емоции след приключилия финал на Републиканското първенство.

Състезателите по тенис на маса от ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали, защитиха честта на гимназията и завоюваха престижни отличия – първо място отборно при младежите и трето място при девойките. С отличното си представяне те доказаха, че трудът, постоянството и спортният дух са ключът към успеха. Техните постижения са повод за гордост  и са доказателство за високото ниво на подготовка  и мотивация за победа.

Ръководството и цялата училищна общност им пожелава още много бъдещи успехи, медали и спортни отличия.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d0%b5%d0%b3-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5/

Учениците от ЕГ „Христо Ботев“ отново с медали

​Тази година за първи път се проведе националното състезание „Стъпала на знанието“ по математика. Общо 36 ученици от гимназията участваха в двата кръга и бяха наградени с грамоти, като 14 от тях бяха удостоени и с медали. Сред отличените медалисти бяха учениците Дамла Мустафа, Назлъ Мехмед, Мелек Алиефенди и Гизем Мехмед от 8. клас, Синем Мехмед, Ниляй Сали, Неврие Юсуф, Мерве Ремзи и Еда Гюлюстан от 9. клас, Нилай Хабиб от 10. клас, Дария Куцева и Джейда Сали от 11. клас, както и Алмира Емин и Борислав Димитров от 12. клас.

​Грамотите и медалите бяха връчени на официална церемония от директора на гимназията г-жа Даниела Павлова. С постигнатите високи резултати възпитаниците ни за пореден път допринесоха за издигането на авторитета на ЕГ „Христо Ботев“ като водеща образователна институция.

​Адмирации за блестящото представяне на учениците и пожелания за още много покорени върхове!

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d1%82-%d0%b5%d0%b3-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b2-%d0%be%d1%82%d0%bd%d0%be%d0%b2/

Участие на Ученическия съвет в акцията „Да изчистим България заедно“

Членовете на Ученическия съвет на Езикова гимназия „Христо Ботев“ – Кърджали се включиха активно в националната инициатива „Да изчистим България заедно“. Учениците почистиха двора на училището и прилежащите пространства в квартала, като събраха отпадъци и допринесоха за по-приветлива и чиста градска среда.

Постоянен линк към тази тема: https://botev-kardzhali.com/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%8f-%d1%81%d1%8a%d0%b2%d0%b5%d1%82-%d0%b2-%d0%b0%d0%ba%d1%86%d0%b8%d1%8f%d1%82/